тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Засідання Басейнової Ради № 3 у місті Корсунь-Шевченківський Черкаської області 28 липня 2011 року

28 липня 2011 року в приміщенні Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації відбулося чергове засідання Басейнової ради р.Рось.

В цей день відзначається православне і національне свято України – День хрещення Київської Русі, в день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира – одного із засновників і покровителів нашої державності. На думку деяких істориків, з Россю пов’язане походження Русі. На берегах Росі проживало плем’я полян, названих на честь річки росами, росичами, русами, русинами. Який термін давніший – рось чи русь і досі не встановлено, але обидві назви, без сумніву, дуже давні й сягають перших століть нашої ери.

З давніх давен територія басейну Росі заселялась і освоювалась, а водні ресурси використовувались для різноманітних господарських потреб. Але з кожним наступним втручанням в природний режим річок басейну р.Рось їх якісний стан ставав гіршим. Тому стало актуальним питання управління водними ресурсами за басейновим принципом, скоординувавши зусилля усіх учасників водогосподарського комплексу.
На засіданні були присутні представники місцевих органів самоврядування, громадських організацій, учасники водогосподарського комплексу, преса.
На засіданні Басейнової Ради р.Рось були присутні 32 учасники, в тому числі 21 член Басейнової Ради, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, наукових установ, водогосподарських організацій, Мінприроди, комунальних підприємств, ГЕС, громадських організацій, ЗМІ.

Відкрив засідання, привітав учасників та представив нових членів Басейнової Ради Рябоконь Олександр Григорович – голова Басейнової Ради р.Рось, голова Київської обласної торгово-промислової палати. Наголосив про важливу роль Басейнової Ради для досягнення якісного стану водних ресурсів басейну р.Рось, їх збереження та відновлення.

Основними питаннями на засіданні Ради були:

1. Інтегроване управління водними ресурсами – Закорко Олена Павлівна, ректор Державного інституту управління та економіки водних ресурсів.

2.Розробка елементів Плану управління річковим басейном р.Рось – Гребінь Василь Васильович, доктор географічних наук, кафедра гідрології та гідроекології Національного університету ім.Тараса Шевченка, м.Київ.

3. Проблеми сучасного стану прибережних захисних смуг в басейні р.Рось та шляхи їх вирішення – Бабій Петро Олександрович, начальник Басейнового управління водних ресурсів р.Рось.

4. Виконання заходів по покращенню якості стічних вод в м.Богуслав – Чуприна Олександр Антонович, директор КП «Богуславтепловодопостачання».

5.Використання водних об’єктів водним транспортом - Гапонова Тетяна Василівна, голова президії Білоцерківської міської організації українського товариства охорони природи.

6. Малі річки – притоки р.Рось - Немідько Ольга Віталіївна, інженер з охорони вод БУВР р.Рось.

Заслухавши і обговоривши питання порядку денного Басейнова Рада вирішила:


1. Басейновій Раді р.Рось направити відповідні листи районним радам та органам місцевого самоврядування з рекомендаціями:

- при формуванні і затвердженні бюджетів передбачити кошти на виготовлення проектів землеустрою по відведенню прибережних захисних смуг;

- винести межі прибережних захисних смуг в натуру (на місцевість) згідно з проектами землеустрою;

- органам місцевого самоврядування частину коштів отриманих від оренди водних об’єктів та прибережних захисних смуг направляти на покращення екологічного стану водних об’єктів та прибережних захисних смуг;

- органам місцевого самоврядування і державним органам охорони навколишнього природного середовища здійснювати контроль за додержанням режиму використання територій прибережних захисних смуг, згідно ст.87 Водного кодексу України.


2. Басейновій Раді р.Рось звернутися з клопотаннями:
- до Київської облдержадміністрації щодо виділення коштів на фінансування заходів по покращенню якості стічних вод в м.Богуслав;
- до обласних рад про встановлення Правил користування маломірними суднами на водних об’єктах, згідно п.11 ст.8 Водного кодексу України;
- до районних, сільських, селищних та міських рад з пропозиціями про присвоєння назв малим річкам басейну р.Рось розташованим відповідно на території району, села, селища, міста та проводити облаштування витоків річок та джерел, згідно ст.7 Закону України «Про географічні назви» від 31.05.2005 №0604-ІV.


3. Присутнім на засіданні Басейнової Ради р.Рось надати свої пропозиції до рішення Басейнової Ради в письмовій формі в БУВР р.Рось.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист