тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Вода для всіх !

Вода для всіх!

Нині всім добре відомо, що вода - це найцінніший «мінерал житя»!

Річка Рось одна з найвідоміших і водночас найбільших приток Дніпра. Розташування в самому центрі країни, наявність родючих ґрунтів, сприятливий клімат - усе це зумовило як саму річку, довжина якої 378,3  км, так і її водозбір, здавна використовувати у господарській сфері. В басейні Росі, площа якого — 12749 км ²,  було створено велику кількість ставків і водосховищ. Перших налічують понад 2322., других - 66. На самій Росі розташовано 10 руслових водосховищ. Крім того, у верхній течії річки створено ще близько 15 ставків. Зарегульований об’єм басейну - 352,33 млн. м 3.

Відповідно до похилу земної поверхні, похил річки Рось становить 0,56 м/км, тому річка Рось наближається до гірських річок. Відповідно формування повеней та паводків відбувається дуже швидко. Витрати води від мінімального до максимального значення зростають всього за 7 днів.

В басейні р. Рось розташовані водозабори великих промислових підприємств та цукрових заводів, що забирають воду з Росі та її приток. В басейні працює 9 гідроелектростанцій, водні об’єкти басейну використовуються для риборозведення. Таким чином для басейну річки Рось характерне дуже велике антропогенне навантаження. В басейні Росі розташовано 10 міст, кількасот сіл, велика кількість господарських об’єктів.

Людська діяльність вплинула на водний режим Росі та негативно позначилась на якості води. Водночас саме від якості води залежить можливість її використання для господарсько-питних потреб. На водозбір Росі також вплинули кліматичні зміни. З підвищенням середньорічної температури повітря приблизно на 2 0С, посилилось випаровування води з поверхні водозбору та, як наслідок, в останні десятиліття зменшилась водність річки Рось.

З водністю Росі, а також господарською діяльністю пов’язана проблема споживання води  500 тисячним населенням басейну, яка особливо загострюється у меженних умовах. В літній період завдяки факторам вказаних вище та в зв’язку з необхідністю підтримання екологічних витрат, складається вкрай напружена ситуація по забезпеченню водою населення  та галузей економіки.

За даними річної звітності у 2018 році в басейні річки Рось для потреб водопостачання населення і галузей економіки було забрано 61,90 млн.м3 води та використано 46,16 млн.м3 води. Регіональним офісом водних ресурсів річки Рось розробляються режими водних об’єктів роботи, які розглядаються та узгоджуються на засіданні Міжвідомчої комісії, після чого надаються Держводагентству України на затвердження. Режими роботи, затверджені Держводагентством, є обов’язковими до виконання фізичними і юридичними особами, підприємствами, установами та організаціями, які експлуатують гідротехнічні споруди.

Особливо маловодними були останні роки, неодноразово виникали надзвичайні ситуації по забезпеченню потреб населення та галузей економіки необхідною кількістю води.

Для недопущення виникнення таких ситуацій для гарантованого забезпечення потреб населення та галузей економіки РОВР Росі розробив інвестиційний проект.

Заходи, що передбачаються інвестиційним проектом:

 • відновлення акумулюючого об’єму 12  водосховищ;
 • реконструкція гідротехнічних споруд 5  водосховищ.
 •  

Реалізація проекта дозволить вирішити:

 • збільшити регулюючий об’єм 12 водосховищ орієнтовно на  17-20 млн.м3 ;
 • забезпечити водою додатковим об’ємом близько 20 млн.м3 500 тисячного населення басейну та 287 підприємств ;
 • забезпечити зменшенння шкідливої дії вод при  пропуску весняної повені та паводків;
 • покращити гідрологічний режим та якість водних ресурсів в меженний період на водозаборах господарсько-питного призначення;
 • ефективно управляти водними ресурсами басейну р. Рось для забезпечення потреб населення та галузей економіки водними ресурсами .

Віримо, що фінансування даного проекту буде!

 

Вітаємо Всіх з сьогоднішнім святом - Всесвітнім днем води!

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист