тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Відбулось засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось

15 березня 2018 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.

Члени Міжвідомчої комісії були ознайомлені з гідрологічною та водогосподарською обстановкою, що склалася в басейні річки Рось впродовж січня-березня 2018 року.

Головними питаннями, які було розглянуто під час засідання, були заходи щодо зменшення шкідливої дії вод на період проходження підвищених витрат води, а також узгодження режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р.Рось на весняно-літній період 2018 року.

На даний час наповнення водосховищ басейну річки Рось складає орієнтовно 90 %. Вільна ємкість для прийняття повеневих вод становить 12,548 млн.м3. У зв’язку з ситуацією, що склалася в басейні, для зменшення шкідливої дії вод на прилеглі території та населені пункти, постала необхідність у забезпеченні зрізки максимальних витрат води за рахунок спрацювання водосховищ на період проходження повені.

Тому, членами Міжвідомчої комісії було прийняте рішення створити регулюючий об’єм води на  Верхньому білоцерківському та Стеблівському водосховищах на річці Рось, за рахунок пониження рівнів води на 0,5 м від нормального підпірного рівня. Після закінчення повені буде здійснено  наповнення даних водосховищ до НПР.

Користувачам гідротехнічних споруд та водних об’єктів у басейні річки Рось - забезпечити безаварійне проходження підвищених витрат води та льодоходу на гідротехнічних спорудах, що знаходяться в користуванні, у разі виникнення надзвичайних ситуацій терміново повідомляти територіальні органи ДСНС, БУВР Росі та органи місцевого самоврядування.

З метою підтримання належної якості води на питних водозаборах басейну, членами Міжвідомчої комісії були узгоджені режими роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем в басейні р. Рось на весняно-літній період 2018 року.

У весняно-літній період 2018 року рівні води на водосховищах та водогосподарських системах в басейні річки Рось утримуються близькими до НПР з витратами у межах притоку. У випадку зниження притокових витрат нижче екологічних, рекомендується спрацювання водосховищ нижче НПР з підтриманням екологічних витрат води.

Крім того, особливе зацікавлення присутніх викликало питання наявності значної кількості безгосподарних об’єктів у басейні річки Рось. Після активного обговорення було вирішено повторно  звернутися до органів місцевого самоврядування щодо взяття гідротехнічних споруд на баланс.

16/03/2018

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист