тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


У Білій Церкві відбулося розширене засідання Міжвідомчої комісії

Третього вересня 2018 року в Басейновому управлінні водних ресурсів річки Рось відбулося розширене засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р. Рось.

У розширеному засіданні Міжвідомчої комісії взяли участь заступник Голови Держводагентства України Павло Гвозденко, начальник БУВР середнього Дніпра Микола Урупа, а також 12 членів Міжвідомчої комісії, представники громадськості, органів влади, науковці та водокористувачі.

Метою скликання комісії стала необхідність узгодження режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р.Рось на осінньо-зимовий період 2018-2019 років, а також звернення від Корсунь-Шевченківської райдержадміністрації, Корсунь-Шевченківської районної громадської екологічної організації Всеукраїнської екологічної ліги, представника громадської організації гр. Собченка О. А. щодо зміни режимів роботи Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ.

Під час трьохгодинного засідання були заслухані доповіді фахівців БУВР Росі, науковців, щодо аналізу водогосподарської обстановки в басейні річки Рось, виконання затверджених Держводагентством України режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р.Рось на весняно-літній період 2018 року, проблем водних ресурсів України та річки Рось, впливу синьо-зелених водоростей на розвиток водних живих біоресурсів та методів зменшення інтенсивності їх розвитку.

Особливо бурхливим стало обговорення питання щодо режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р.Рось на осінньо-зимовий період 2018-2019 років, зокрема - Стеблівського та Корсунь-Шевченківського водосховищ на річці Рось. Представники громадської організації вкрай емоційно висловлювали своє бачення щодо забезпечення екологічних витрат води на Стеблівському водосховищі. Так, з метою більшої аерації води у нижньому б’єфі водосховища, було запропоновано здійснювати екологічні попуски шляхом відкриття сегментних затворів гідроспоруди водосховища.

Така пропозиція викликала цілий ряд коментарів від членів Міжвідомчої комісії, оскільки для здійснення таких дій необхідно провести зміни у чинних правилах експлуатації, до того ж гідротехнічна споруда водосховища має певні конструктивні особливості. Заслухавши виступи та пропозиції усіх присутніх, члени Міжвідомчої комісії узгодили розроблені БУВР Росі пропозиції до режимів роботи водосховищ комплексного призначення та водогосподарських систем у басейні р.Рось на осінньо-зимовий період 2018-2019 років. Узгодження відбулося шляхом відкритого голосування («ЗА» - одноголосно).

За підсумками розширеного засідання буде складено протокол із зазначенням озвучених пропозицій, який буде направлений членам Міжвідомчої комісії, представникам наукових установ, органам місцевого самоврядування, громадськості для внесення поправок та доповнень.

04/09/2018

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист