тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Позачергове засідання робочої групи Міжвідомчої комісії

3 серпня 2015 року в приміщенні Басейнового управління водних ресурсів річки Рось відбулось позачергове засідання робочої групи Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи водосховищ і управлінню водними ресурсами у басейні р.Рось.

На засіданні були присутні представники БУВР Росі, Київрибоохорони, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Білоцерківської міської ради, Білоцерківського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Київській області.

За інформацією ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», протягом липня 2015 року створились сприятливі умови для розвитку синьо-зелених водоростей в поверхневому шарі води, що спричиняє погіршення якості річкової води за мікробіологічними, органолептичними та гідробіологічними показниками, а саме: відбувається збільшення загального мікробного числа бактерій групи кишкової палички та збільшення росту окремих представників фітопланктону. Враховуючи дану ситуацію, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» звернулось до БУВР Росі з приводу негайного вжиття заходів щодо проведення позачергової промивки Верхнього білоцерківського водосховища. Тим не менше, дані проведених аналізів якості води на водозаборі представлені не були.

Оскільки у зв’язку з надзвичайно посушливим періодом та значним зниженням водності в басейні річки Рось, для проведення позачергової промивки водосховища немає необхідної кількості води, то для вирішення даного питання необхідне виконання цілого комплексу заходів.

Враховуючи складну гідрометеорологічну та водогосподарську обстановку в басейні р.Рось, яка пов’язана з низькою водністю, для покращення якості води на питному водозаборі міста Біла Церква, Комісія пропонує здійснити комплекс заходів:

І. Стратегічні заходи

Білоцерківській міській раді:

1.1. Розглянути питання реконструкції резервного водозабору з підземних горизонтів в районі с. Глушки.

1.2. Провести реконструкцію існуючого водозабору в с. Глибочка Білоцерківського району Київської області.

1.3. Розробити документацію та встановити зони санітарної охорони існуючого водозабору в с. Глибочка, згідно ст. 93 Водного кодексу України.  

1.4. Виготовити правила експлуатації Верхнього білоцерківського водосховища, відповідно до статей 76, 77 Водного кодексу України.

1.5. Передбачити в бюджеті міської ради на 2016 рік виділення коштів на вапнування берегів та верхів’я Верхнього білоцерківського водосховища.

1.6. Звернутися до обласної ради про виділення коштів з обласного бюджету на виконання робіт по санітарній розчистці Верхнього білоцерківського водосховища, особливо в місці розташування водозабору.

1.7. Звернутися до Білоцерківської районної державної адміністрації щодо встановлення водоохоронних зон Верхнього білоцерківського водосховища.

ІІ. Поточні питання:

2.1. Для проведення обстеження водних об’єктів, розташованих вище по течії м. Біла Церква, БУВР Росі створити комісію з залученням представників управління, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», Білоцерківського міжрайонного управління ГУ Держсанепідслужби у Київській області, Київрибоохорони, відділу охорони навколишнього природного середовища Білоцерківської міської ради, Управління з питань НС та ЦЗН Білоцерківської міської ради.  

2.2. ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» та Білоцерківському міжрайонному управлінню ГУ Держсанепідслужби у Київській області виконати відбір та аналіз проб води на Верхньому білоцерківському водосховищі.

2.3. ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»:

- провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед місцевого населення через засоби масової інформації щодо погіршення якості води на питному водозаборі та необхідності її економного використання;

- створити гарантійний запас хлору в кількості 20 тон для знезараження на етапі водопідготовки;

- заключити договір з науковою установою щодо розроблення заходів по мінімізації росту синьо-зелених водоростей в Верхньому білоцерківському водосховищі.

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист