тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Порядок загального водокористування на водних об'єктах

Після набрання чинності Закону України «Про аквакультуру» (з 01.07.2013 року) актуальним питанням постала норма законодавства зазначена в пункті 6 статті 51 Водного кодексу України, в якій зазначається, що водні об'єкти надаються в користування на умовах оренди без обмеження права загального водокористування, крім випадків, визначених законом.

Пунктом 7 статті 51 Водного кодексу України на орендаря покладений обов’язок передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство тощо). В зв’язку з цим до БУВР Росі звертається багато громадян, фізичних осіб та представників органів місцевого самоврядування за консультаціями щодо порядку здійснення загального водокористування на водних об'єктах басейну Росі. Розглянувши типові порядки водокористування, БУВР Росі пропонує для ознайомлення зразок Порядку загального водокористування на водних об’єктах, що знаходяться в басейні р.Рось:

ПОРЯДОК

ЗАГАЛЬНОГО ВОДОКОРИСТУВАННЯ

НА ЛЕНІНСЬКОМУ ТА ПУСТОВАРІВСЬКОМУ ВОДОСХОВИЩАХ ЗАГАЛЬНОЮ ПЛОЩЕЮ 91,3 ГЕКТАР

 

Інформація про договірні відносини на водних об’єктах:

ДОГОВІР ПРО СПІЛЬНЕ ВИРОЩУВАННЯ РИБИ

Сторона договору  1:

Басейнове управління водних ресурсів річки Рось

Сторона договору 2:

ФОП Винниченко Володимир Вікторович

 

Даний Порядок розроблений відповідно до положень чинного законодавства України та погоджений з Ленінською сільською радою Сквирського району Київської області.

НА ВОДОСХОВИЩАХ ДОЗВОЛЯЄТЬСЯ:

Всім громадянам України, іноземцям, а також особам без громадянства дозволяється купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води без застосування технічних пристроїв (стаття 47 Водного кодексу України, п.3.1. наказу Дежкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.).

Купання та рибальство дозволяється лише в облаштованих та визначених ФОП Винниченком Володимиром Вікторовичем для цього місцях (стаття 47 Водного кодексу України).

Рекомендовані місця для купання: на водосховищі №15 - поблизу колишнього піонерського табору, на водосховищі №14 - в кінці с.Н.Пустоварівка на колишньому місці водопою.

Місця для рибальства знаходяться на середній дамбі, що між водосховищами № 14 та № 15.

Дозволяється любительський лов риби, інших водних живих організмів з берега або з човна, вудками всіх видів із загальною кількістю гачків не більше п'яти на рибалку, та спінінгом. Такий лов здійснюється безкоштовно. При цьому, одній особі, дозволяється вилов за одну добу перебування на водосховищах у таких кількостях:

- вилов риби не більше 3 кг.

- вилов раків не більше 30 шт.

- вилов безхребетних не більше 0,1 кг. (мотиль, інші види).

(п.п.4.1. п.4.1, п.4.6. наказу Дежкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.)
Безкоштовно дозволяється вилов дикої риби: плотва, окунь, йорш, в’юн, краснопірка, ротань.

Для місцевих жителів, зареєстрованих на території Ленінської сільської ради крім вище зазначених видів дикої риби додатково дозволяється безкоштовний вилов карася, щуки, раків (ст.6 Закону України «Про аквакультуру», п.4 ст.47 Водного кодексу України).

Проте, вилов риби яка перебуває у приватній власності ФОП Винниченка Володимира Вікторовича (згідно з актами зариблення водосховищ), здійснюється на встановлених ним умовах. В цьому випадку, на водосховищах запроваджується платне рибальство (ст.47 Водного кодексу України).

Таблиця №1: Мінімальні розміри риб 
дозволених до вилову рибалками-любителями 
та умови платного рибальства

Види риб Мінімальні розміри (в см)
(Відповідно до додатку до п.4.1.1
наказу Держкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.)
Ціна за 1 кг виловленої
риби (в грн.)
(п.4 ст.47 Водного
кодексу України)
 Судак 32 25
 Товстолоб 40 15
 Білий амур 30 20
 Щука 35 25
 Короп 25 25
 Линок 15 30
 Карась 10 15
 Рак 10 80
 Дика риба: плотва, окунь, йорш, в’юн, краснопірка, ротань   Безкоштовно
(не більше 3-х кг в день, 5 гачків)

 

Рибальство на водосховищах дозволене у визначені ФОП Винниченком Володимиром Вікторовичем дні тижня зокрема, у понеділок, середу, п’ятницю та у неділю (п.4 ст.47 Водного кодексу України). 

Любительський лов риби в зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю не більше п’яти  на рибалку (п.4.2. наказу Дежкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.).

В нерестовий період любительське рибальство може бути дозволено органами рибоохорони на визначених ділянках водосховищ однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега (п.4.4. наказу Дежкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.).

НА ВОДОСХОВИЩАХ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- лов риби із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань; 

- лов риби в темну пору добу;  

- лов риби менших за розміри вказані в Таблиці №1 цього Порядку; 

- вивезення (винесення) риби, у кількості, що перевищує добову норму лову;

- перебувати на водосховищах або поблизу них з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких заборонено, зберігати такі знаряддя на водосховищах або поблизу них;

- миття у водосховищах або в межах їх прибережних смуг (50 метрів від урізу води) транспортних засобів, а також проведення робіт, які негативно впливають на екологічний стан водосховищ;

(Дані заборони зазначені відповідно до п.11 Постанови Кабінету Міністрів України №1126 від 18.07.1998р.)

ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН НА ВОДОСХОВИЩАХ:

Громадяни, які займаються любительським рибальством та/або відпочинком на березі водосховищ зобов'язані:

- виконувати вимоги цього Порядку;

- підтримувати належний санітарний стан водосховищ, не залишати на його берегах і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення іншим чином;

- не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водосховищах та на його берегах.

(Дані обов’язки зазначені відповідно до п.3.13. наказу Дежкомрибгоспу №19 від 15.02.1999р.)

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Особи, винні в порушенні цього Порядку будуть нести відповідальність відповідно до чинного законодавства.

ІНШІ УМОВИ

У зв’язку з інфляційними процесами та частими змінами законодавства цей Порядок в тому числі і ціни визначені в Таблиці №2 можуть змінюватись.

Розроблено:

Погоджено:

ФОП Винниченко В.В.

М.П. 

Ленінська сільська рада Сквирського району Київської області

М.П. 

 
 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист