тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Доповідь ООН: до 2030 року глобальний дефіцит водних ресурсів на планеті досягне 40%

 
«Вода та сталий розвиток світу» - заголовок нової Доповіді ООН, представленої  20 березня в Нью-Делі (Індія) напередодні Всесвітнього дня води, який, до речі, відзначається 22 березня. У Доповіді підкреслюється необхідність рішучих змін у способах використання і методах управління цим життєво важливим ресурсом. Адже кінцевий висновок Доповіді невтішний: якщо ситуація не зміниться, то до 2030 року глобальний дефіцит водних ресурсів на планеті досягне 40%, повідомляє портал «Деловые новости E-NEWS.COM.UA».
 
 
 
Невтішна статистика
 
Проблема питної води ще ніколи не стояла так гостро. Населення Землі продовжує зростати, і щоб задовольнити його потреби, сільськогосподарський та енергетичний сектори повинні підвищувати свою продуктивність. До 2050 року сільське господарство - основний споживач прісної води - повинне буде збільшити глобальне виробництво продовольства на 60%, причому виключно в країнах, що розвиваються. Попит на промислові товари також зростає, створюючи додаткове навантаження на водні ресурси. Очікується, що в період з 2000 по 2050 рік світовий попит на воду для промислових цілей збільшиться на 400%.
 
Таким чином, попит на воду стрімко зростає: до 2050 року він повинен зрости в цілому на 55%, при цьому 20% ґрунтових вод світу вже зараз зазнають надмірної експлуатації. Разом з тим, управління водними ресурсами продовжує залишатися нераціональним. Про це свідчать екстенсивне зрошення в сільському господарстві, неконтрольовані викиди пестицидів та інших хімікатів у водойми, а також відсутність належного очищення стічних вод, що характерно для 90% стічних вод в країнах, що розвиваються. Приміром, екстенсивне зрошення на Північно-Китайській рівнині призвело до зниження рівня ґрунтових вод місцями на більш ніж 40 метрів. 
 
Недооцінений ресурс 
 
Людство звикло відноситись до води як до чогось постійного та звичного. Проте, на думку авторів Доповіді, постійно зростаючий тиск на водні ресурси може призвести до посилення конкуренції не тільки між різними галузями економіки, а й між регіонами і країнами. У цьому зв'язку автори Звіту вказують на дефекти в системі водокористування та наголошують на необхідності зміни методів управління, оцінки та використання водних ресурсів. Ціни на воду часто надзвичайно занижені, у зв'язку з чим витрати на воду рідко враховуються в процесі прийняття рішень, що стосуються енергетики та промисловості. 
 
Рішення проблеми 
 
Автори Доповіді рекомендують обмежити будівництво та експлуатацію теплових електростанцій, які на сьогодні виробляють 80% електроенергії в світі і споживають величезну кількість води. Домогтися цього можна, зокрема, шляхом субсидування поновлюваних джерел енергії, таких як сонячна та вітрова енергія. Допомога може також бути спрямована сільгоспвиробникам, які використовують ефективні системи зрошення. У такій посушливій країні як Кіпр, наприклад, субсидії дозволили кардинальним чином змінити ставлення працівників сільського господарства до методів зрошення і спонукали їх використовувати нові, водозберігаючі технології.
 
Наразі Організація Об'єднаних Націй готується до проголошення нових цілей в галузі сталого розвитку на період до 2030 року, тому автори Доповіді наполягають на необхідності виділення водних ресурсів в окрему категорію розвитку. При цьому в Доповіді підкреслюється, що увагу слід приділяти не тільки доступу до води і її очищенню, але і таких питань, як управління ресурсами, якість води, очищення стоків і запобігання стихійних лих. Саме з такою пропозицією виступив спеціалізований механізм «ООН - водні ресурси». Цілі в галузі сталого розвитку будуть схвалені восени 2015 в ході засідання Генеральної Асамблеї ООН.
 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист