тел./факс: (04563)5-26-41, (04563)5-84-21
Кризовий центр БУВР Росі: (096)375-25-39
Київська область, м.Біла Церква, вул.Глиняна 51 В
Розпорядок дня БУВР Росі:
 • Понеділок – П’ятниця
  з 08:00 до 17:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


Розпорядок дня Кризового центру БУВР Росі:
 • Без вихідних
  з 08:00 до 20:00 год.
 • Обідня перерва
  з 12:00 до 13:00 год.


БУВР Росі обстежено гідротехнічні споруди Стеблівської, Корсунь-Шевченківської ГЕС та Корсунь-Шевченківське водосховище на річці Рось

У зв'язку з відмиранням синьозелених водоростей з 5 серпня 2018 року в Корсунь-Шевченківському водосховищі відбулося різке погіршення якості води та почала гинути риба.

Зважаючи на це БУВР Росі було вжито відповідних заходів для збільшення проточності Корсунь-Шевченківського водосховища. При цьому підвищена течія повимивала мертву рибу з дна водосховища та підняла на поверхню води. Хоча проведені аналізи після промивки водосховища показали добру якість води, багато громадян (здебільшого браконьєри) причиною загибелі риби вважали саме промивку водосховищ. Зважаючи на це, БУВР Росі було проаналізовано дані хімічних аналізів якості води та 16 серпня 2018 року обстежено гідротехнічні споруди Стеблівської, Корсунь-Шевченківської ГЕС, а також все водосховище між цими ГЕС.

Розпочали обстеження зі Стеблівської ГЕС.

У присутності керівників органів місцевого самоврядування було встановлено, що вода яка надходить з турбін Стеблівської ГЕС, чиста, збагачена киснем (вміст розчинного у воді кисню становить 6 мг/дм3). Для порівняння, вода з-під щита гідротехнічної споруди водосховища має неприємний запах сірководню.

 

А оскільки, згідно розробленого БУВР Росі режиму роботи скид води зі Стеблівського водосховища проводився шляхом включення двох турбін Стеблівської ГЕС, а не з-під щитів, дані дії не могли призвести до загибелі риби, а навпаки покращили водообмін та насичення киснем Корсунь-Шевченківського водосховища.

Далі обтеження продовжили на ділянці річки від греблі Стеблівської ГЕС до села Яблунівка Корсунь-Шевченківського району (8,4 км). Візуальним обстеженням було встановлено, що вода чиста та має добрі органолептичні показники.

 

Та вже починаючи від села Яблунівка, де також розташовані дачні ділянки мешканців міста Корсунь-Шевченківський та місце впадіння у річку Рось річки Яблунівка (Бакунька) спостерігається різке погіршення якості води, що підтвердили дані лабораторних досліджень Черкаського РУВР. Під час візуального обстеження місця впадіння річки Яблунівка у річку Рось представниками БУВР Росі у присутності Голови Корсунь-Шевченківської міської ради та його заступника було встановлено, що до річки здійснюється постійне надходження скидів забруднюючих речовин. Зазначимо, що у селі Селище, через яке протікає ця річка, знаходиться цукровий завод, що і може бути потенційним забруднювачем річки, яка у свою чергу несе забруднені води до річки Рось.

Фахівцями БУВР Росі були відібрані проби води з річки Рось нижче місця впадіння до неї річки Яблунівка (Бакунька). Проби води доставлені до лабораторії ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» для проведення необхідних аналізів. Про результати лабораторних досліджень БУВР Росі буде інформувати громадськість та відповідні компетентні органи.

Останнім пунктом обстеження була ділянка водосховища у межах міста Корсунь-Шевченківський.

Тут вода знову стала чиста і прозора, а на берегах було багато відпочиваючих, що залюбки рятувалися від літньої спеки, купаючись у річці Рось.

Наостанок зауважимо, що представники місцевих органів влади вимагають здійснити скид води саме шляхом підняття щитів, а не через ГЕС. але в даному випадку на пляжі Корсуня надійшла б забруднена вода, що викликало б суспільний резонанс у місті.

17/08/2018

 
© 2014. Всі права захищені
Создание сайта: Импреза 
Надіслати лист